Genel Bakış

Sokak Yazılım olarak kurulduğumuz 2005 yılından itibaren; özel bir bilgi birikimi, ekip içi ve ekipler arası yüksek koordinasyon ve bankacılık alanında edindiğimiz çok yönlü deneyimle, 7/24 kesintisiz işleyen yazılım sistemleri tasarlayarak finans sektörüne efektif çözümler sunuyoruz!

Kurumunuzun tüm ihtiyaçlarına yanıt veren uzman çözümlerimizle, yarınlara bir adım önde yürüyün!

Bankacılık sektörü, Sokak Yazılım olarak ilk ve en uzun soluklu çalışma alanımız… Bu alandaki uçtan uca uzmanlığımızla, kurumların hem mevcut varlıklarının iyileştirilmesinde hem de sıfırdan ürün geliştirme süreçlerinde donanımlı ve yetkin bir ekibe sahibiz. Partnerlerimizin projelerini kendi işimiz gibi benimseyerek, süreçleri daima güven ve memnuniyet önceliğiyle yönetiyoruz. Sektördeki en güncel gelişmeleri takip ederek, sizin için geleceğe yönelik sağlam adımlar atıyoruz. Bu doğrultuda gerek anahtar teslim projeler, gerek ortak çalışma modeli, gerekse de danışmanlık hizmetlerimizin tümünde, sağlayacağımız çözümlere koşulsuz güveniyoruz. Türkiye’nin en büyük ekibine sahip olma avantajımız ile analiz, yazılım, test, kurulum ve eğitim alanlarının tümünde ihtiyaç duyduğunuz kapsamlı ve nitelikli hizmeti sağlıyoruz.

Yoğun efor gerektiren altyapı dönüşüm süreçlerinde 12 yıllık deneyime sahibiz!

Mimari ekibimiz, bankaların altyapı dönüşümlerinde onlara ihtiyaç duydukları tüm çözümleri sunabilecek deneyimli mühendislerden oluşuyor. Bu ekibimizle kurumların temel altyapı dönüşümlerinden microservice ve cloud dönüşümlerine kadar tüm ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılıyoruz. Bu alanda projelerdeki iş hacmini, süresini, kişi ihtiyacını ve yol haritasını eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz. Ayrıca kurumların tercihine göre, anahtar teslim modeli ile süreçlerin yönetimini baştan sona tek başına da üstlenebiliyoruz.

Ürün ve hizmetlerinizin yasal uyumluluk süreçlerinde de yanınızdayız…

Bankacılık alanındaki deneyimimizi yalnızca teknik anlamda değil; mevzuatsal birikim olarak da sürekli geliştiriyoruz. Bu doğrultuda bankaların sunduğu hizmetler ve sahip olduğu ürünlerin, kanunlarla uyumlanma sürecinde de aktif olarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Krediler

Bireysel/ticari kredilerin tahsis ve kullandırımından kredi takip süreçlerine kadar tüm işlemlerde yatay ve dikey yönlü tecrübeye sahip kadro.

Mobil Bankacılık

Çok daha pratik ve hızlı bir deneyim için bireysel ve kurumsal mobil uygulamalarda sıfırdan yazılım ve yenileme süreçlerine hakimiyet.

İnternet Bankacılığı

Kurum içi ve müşteri kullanımına yönelik web platformlarının kullanıcı odaklı tasarımı ve işlemlerin tümüyle dijitalleştirilmesi.

Çağrı Merkezi & CRM

IVR ve IVN yoluyla müşterilerin tüm başvuru/işlem süreçleri ve eş zamanlı CRM yönetimi ile şubesiz bankacılığa yönelik kapsamlı çalışmalar.

Yatırım Bankacılığı

Yasal uyumlanma süreçlerinden varlık ve getiri analizlerine kadar pek çok alanı kapsayan ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi.

Hazine

TCMB, MKK, SPK ve TEFAS’ın regülasyonları doğrultusunda bankalara özel yeni ürünlerin ve yazılımların geliştirilmesi.

DWH & Raporlama

Güncel kurumsal hafıza ve daha pratik operasyonel süreçler için veri ambarı oluşturulması ve raporlama süreçlerinin otomasyonu.

ATM (Alternative Distribution Channels)

Bakım çalışmalarının yanı sıra yeni ürün ekleme süreçlerinin yürütülmesi ve yeniden platform oluşturma yetkinliği.

POS ve Üye İş Yerleri

Yüksek güvenlikli, tam entegre fiziksel/sanal POS yazılımlarının geliştirilmesi ve üye iş yeri tahsilat süreçlerinin yönetimi.

Nakit Yönetimi

Tahsilat ve ödeme süreçlerinin dijitalizasyonu için nakit yönetim ürünlerinin yazılımı ve ve mevcut ürünlerin geliştirilmesi…
Ticari alacak ve kısa vadeli borçlar kalemlerinin yönetimine dayalı tahsilatlara ve ödemelere aracılık işlemlerini kapsamaktadır.

Temel Bankacılık

Hesap açma işlemlerinden mevduat yönetimine, transfer işlemlerinden hukuki devir süreçlerine kadar tüm alanlara yönelik dijital gereksinimlerin karşılanması.

Ödeme Sistemleri

Kart, temassız, dijital cüzdan vb. nakit dışındaki tüm ödeme işlemlerine yönelik yeni nesil dijital çözümlerin geliştirilmesi.

Yazılım ve Alt Yapı (Framework Geliştirme)

Mevcut veya ihtiyaç duyduğunuz tüm dijital kanallarda, yenilikçi ve size özel geliştirilmiş framework’lerin farkını keşfetmeye hemen başlayın! Sokak Yazılım ’nin yazılım ve altyapı alanındaki mimari yetkinliği ile geleceğe bir adım daha yaklaşmak mümkün.

Analiz ve Test Mühendisliği

Kurumunuzu ileriye taşıyacak ürün ve projeleri hayata geçirmek adına Test Odaklı Geliştirme (TDD)’nin en iyi çözüm olduğunu düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz! Bankacılık konusunda deneyimli 100’e yakın alan uzmanı ile Sokak Yazılım, analiz ve test mühendisliği alanındaki tüm ihtiyaçlarınız için gelişmiş çözümler sunuyor.

Program ve Portföy Yönetimi

Global veya yurt geneline yayılan geniş bir yapılanmanız varsa, pek çok stratejik hedefiniz de var demektir. Sokak Yazılım Program ve Portföy Yönetimi hizmeti ile kurumunuz için tüm süreçlerin aynı anda yönetilebileceği gelişmiş bir sistem kurgular.