Genel Bakış

Savunma ve havacılık sektörlerine verdiğimiz hizmetleri, Sokak Yazılım bünyesinde kurduğumuz Ar-Ge departmanımız ile bir adım öteye taşıyoruz! Milli savunmadan biyomedikale kadar birçok alanda gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarıyla, bu önemli iş kolunda da kurumların çözüm ortağı oluyoruz. Literatür araştırma, dokümantasyon ve raporlama ağırlıklı çalışmalara ek olarak; prototip üretme gibi ihtiyaçlarında da iş ortaklarımıza gereken desteği sağlıyoruz. Bu kapsamda başlıca Ar-Ge faaliyetlerimizi şu alanlarda gerçekleştiriyoruz:

Uzay ve Havacılık
Sensör Teknolojileri
Sinyal İşleme
Biyomedikal
Yapay Zekâ
Otonom Araçlar
Oyun ve Simülasyon Teknolojileri
Blockchain
AR (Artırılmış gerçeklik)
VR (Sanal Gerçeklik)

Sistem mühendisliği çözümlerimiz ile başarıyı yakalayın!

Uzman kadrodan oluşan sistem mühendisliği ekibimizle, kurumlara ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda kapsamlı hizmetler sunuyoruz. Projelerin gereksinimlerine göre alanında yüksek birikime sahip bilgisayar mühendisleri, elektrik-elektronik mühendisleri ve havacılık mühendisleri ile çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımızda, kapsamlı süreç yönetimi sağlayan en modern ve gelişmiş modelleri (MBSE/V-Model/RAMS) kullanıyoruz. Tasarım başta olmak üzere yürüttüğümüz gereksinim analizi, kontrol ve raporlama çalışmalarının yanı sıra; geliştirme sonrası saha destek operasyonları, kurulum faaliyetleri, fizibilite çalışmaları, simülasyonlar ve müşteri kabul testlerinde de faaliyet gösteriyoruz.

Yeni teknolojilere yakından tanık olmak ve yeniliklere yön vermek için durmadan gelişmeye devam ediyoruz!

Teknolojik ya da özel sektör olgunluğu gelişmemiş veya yeni gelişmekte olan, belirsizliği yüksek konularda çalışmalar yapmak; klasik yazılım ve ürün geliştirme yöntemlerinden farklı bir bakış açısı gerektiriyor. Söz konusu alanlarda literatür araştırması yapmak ve akademik bilgiyi öne çıkarmak, belirsizliğin önüne geçip verimli sonuçlar elde ederek gelişim sağlamak adına büyük bir önem taşıyor. Bilimsel bilgiye değer veren, yüksek hedeflere sahip olan, ayakları yere sağlam basan ve dünyaya daha geniş ölçekte fayda sağlamayı hedefleyen oluşumlar ise bu konuda en önemli rolü üstleniyor. Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda Sokak Yazılım olarak hayata geçirdiğimiz Ar-Ge birimimizle, kendimizi daima geliştirmeye devam etme gayemizi somut çıktılarla buluşturuyoruz!

Donanımlı Ar-Ge ekibimizle sektörümüze katma değer sağlayacak gelişmelere imza atıyoruz.

Ar-Ge birimimizle, risk almayı seven ve işinin doğasına uygun bir planlama ile çalışan birbirinden yetenekli arkadaşlarımızın gelişimlerine öncülük ediyoruz. Güçlü akademik birikime ve özelleşmiş uzmanlık alanlarına sahip zihinlere gerekli imkanları sağladığımızda, teknolojinin uç noktalarına ulaşarak sektöre neler katabileceğimizi her çalışmamızda yeniden deneyimliyoruz! Bu yüzden araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi, bilimsel ve teknik bilginin öncelikli olduğu daha yaratıcı bir ortamda yürütüyoruz. Çünkü ekibimizdeki arkadaşlarımızın gelişim odaklı bir zihniyete, analitik düşünce kabiliyetine, bilimsel şüpheciliğe, alan uzmanlığına ve inisiyatif alma kabiliyetlerine sahip olabilmelerine; aynı zamanda yaratıcılıklarını sürekli besleyebilmelerine büyük bir önem veriyoruz.